Kitap & Dergi

İçimdeki Sen Şiir Kitabı

3

İçimdeki Sen şiir kitabı, 137 sayfadan oluşmaktadır. Birbirinden güzel şiirleri barındıran bu kitap, okuyanları geçmiş, şimdi ve gelecek arasında zaman yolculuğuna çıkaracak duygu yüklü bir eserdir. İçerisinde yazarın ara ara deneme yazılarına da rastlayacaksınız.  Hislere tercüman bu kitabın üslubu ve anlatımı ile o kadar güzel bir dili var ki,  okuyan herkesi kendine bağlayabilecek, okurken herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir kitap. İçimdeki Sen kitabı, içinde duygusal her temadan ve sadece yazanından değil duyduğu, gördüğü, hissettiği, herkesten bir şeyler barındırdığı için “İçimdeki Sen” ismini almıştır. Eserin sahibi değerli yazar arkadaşım Zübeyde Asya, yaşanmış duygularını da harmanlayarak, geçmişin izlerini, hatıralarını  mürekkebinden akıtmış satırlara. Küskünlüğünü, kırgınlıklarını, sevgisini, vazgeçişlerini, özlemini,  yalnızlıklarını şiir hâlinde paylaşmış okuruyla. Her biri birbirinden güzel ruha sahip dizeleri yudum yudum, zamana yayarak, tadına vararak okudum.

“İçimdeki Sen” kapak tasarımının görsel güzelliği ve sadeliği bakımından da birçok okur tarafından beğenilmiş, zengin içeriği, ince üslubuyla şiir sever, zarif gönüllere hitap edebilmiştir.

“ÖZLEMEK

Ne zaman başlar özlemek,
İki adım ya da bir kaçış sonrası mı?
İnsan hiç görmediğini,
Duymadığını da özler mi?
Mesafe mi gerekli özlemek için?
Yakınken de özlenmez mi?
Konuşsun istersin de,
Susup sessizliğe gömüleni,
Özlemez misin?
Gözlerinin içinden,
Yüreğinin gizlerine insin,
İstemez misin?
Sonra, mesafeler kadar mı özlenir.
Kaç mesafe benim özlemim?
Bir ülke mi, bir şehir,
Bir ses, bir nefes mi?
Kaç hasret sonrası kavuşmak?
Kaç yokluk,
Kaç dua sonrası kavuşmak.
Hasret öldürür mü?
Yoksa, bilinmezlik midir öldüren insanı?
Özlüyorsun canın yanıyor.
Hissediyor mu?
O da özlüyor mu? Bilmiyorsun.
İnsana bir ceza sanki özlemek.
Dönüp gelse bitecek,
Sarılınca hüznün yerine,
Sevinç geçecek,
Çetin bir kıştan sonra bahar gibi gelecek.

Özlemek; unutulmasın diye ağrısını, sancısını çeke çeke anıları bir bir tekrar etmek. Öyle özlenenler var ki hayatımıza dokunuşları, hatıraları vardır. Tebessüm ettiren. Özlenmez mi hem de nasıl hasreti gözden akar da özlenirler seve seve… Gelmesi imkânsız olanlar var, kavuşulması, yaşanması mümkün olmayanlar, artık yitip gitmiş olanlar onlar. Sadece hatıralarda yaşatırsın da özlemek bir vazifedir bu yüzden. Beklentisiz özlemek, ince bir sızı.

Bir şeye bin anlam yükleriz, hep sığınırız birine.  Bir evi olur her insanın dünyanın en güzel yerlerini gezse dönmek istediği evi.

Belki yalnızlık evi, belki konakladığı evi, belki de bir yürek evi.

Evini de özler insan. Özlem çeşit çeşit kimisi derinde iz, kimisi yüzeyde halen hissettiğimiz.”

“Özlemek”, kitabın ilk sayfalarında yer alan bir şiirdir.

“Ne güzel demiş bir başka şair; geleydin bir çay içimi, sen çay dökerdin, ben içimi.” Gelin bir çay içimi ruhunuzda demleyin Zübeyde Asya’ nın şiirlerini. Hediye edin, çok sevdiklerinize birkaç şiirini ya da bu duygu kitabını.

Yazarın, “İçimdeki Sen” isim kitabını ve “Özlemin Bütün Hâlleri” isimli diğer kitabını, Kitap yurdu online alışveriş sitesinden edinebilirsiniz. Okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim.

Konuk Yazar: Gönül Suskun

Konuk Yazar
Misafir Yazar

İstismara Davetiye

Önceki makale

Kişiye Özel Beslenme

Sonraki makale

Yazarın Diğer Yazıları

3 Yorum

  1. Beğenerek okudum

  2. En kısa sürede almam lazım. Bașarılar Zübeyde Asya, konuk yazar arkadașın da yüreğinize sağlık.

    1. Teşekkürler🌼🌺

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Kitap & Dergi