Spor

Eksiğimiz

0

Kağıt üzerinde, özerk olduğunu bildiğimiz, ama işleyişi hiçte öyle olmayan bir T.F.F. yönetim komedisi ile geçen bir sezonun son haftalarındayız. Sonun başlangıcı gibi..

Bütün bu saçmalıklar ne zaman bitecek ,merakla beklemekteyiz.. T.F.F. – M.H.K. başsız ..!!  Hakemler abandone olmuş boksör gibi,neye uğradıklarını şaşırmış görüntü veriyorlar, zan altında bırakıldılar zira. Bölgecilik, hemşehricilik, yandaşlık, sadakat, gücün egemenliği pik yaptı.

Armasında 1923 yazan kurumun 1959 dan önce oynanan ligler ve şampiyonlukları sorgulanmaya başlamış… Hatta, öteden beri, Türk futbolunun yıldızları olarak spor kamuoyunun kabul ettiği birçok takım ve yıldızın akıttığı ter ve emekleri yok hükmünde!! Hangisi doğru.? Karar mercii yok..!! Süper ligin marka değeri yerlerde.. Yayın ihalesi şaibeli, paketlere boğulmuş, birine fazla veren diğerine az veriyor. Belirsizlik ekonomisi batık olan kulüpleri dibe çekiyor. Üç büyükler adeta figüran konumuna gelmiş, sıra ile sezon sezon düşme potasını mesken tutup sihirli düdüklerle tırmanışa geçiyorlar.

Yıllardır beklenen spor yasası nihayet meclisten geçip yürürlüğe giriyor ama orada da endişeler söz konusu..yani hiçbir şeyi 4×4 yapamıyoruz. Medya desen evlere şenlik..!
Gündemden ve manşetlerden düşmeyen 2010-2011 yılı şampiyonluğu var..

Önemli kazanımlar elde eden, Avrupa arenasında hem maddi hem manevi, biraz da sportif olarak tırmanışa geçip, üst seviye kulüpler arasına aday gösterilen Fenerbahçe’ye kurulan kumpas ve sonunda adaletin akladığı kulübün kupasına talip olan bir başka değerimiz Trabzonspor yöneticilerinin akıllara durgunluk veren, boş inatları ile coşan bordo-mavi renk tutkunları, kazandıkları şampiyonluğu kutlarken bile bununla ‘’KİN’’ kusmaya devam ediyorlar ve ne bir yetkili ne de medya. O iş bitti, demiyor, diyemiyor.. Boşa gündem..

Sahipsiz sezon bitti.. Ama dertler bitmedi..!! Dağ oldu.. Kulüp yönetimleri, teknik kadrolar… Hemen hepsi sorunlara sarmal olmuş, herkes seyrediyor.. Valla en büyük taraftar kitlesi burada, seyrediyoruz. Yakında seyredecek, ekonomik buhrandan çıkmak için halka ilaç olan Türk futbolundan eser kalmayacak.. Kalmayacak kalmasına’ da… Bu berbat gidişe ‘’DUR’’ diyecek biri de yok.. Acı olan da bu…

Başka bir hüzün de, filizlenen üç beş genç var hatta onlara onlarcası katılmaya hazır beklerken,onları geliştirip büyütecek futbol aklı insanlar yok.. Futbolumuzun en büyük eksikliği bu aslında… Futbolu bilen ve anlayan yönetici eksikliği…

Tekin Toklucu

Yeniden Başlamak

Önceki makale

Sınav Kaygısı Nedir ve Nasıl Üstesinden Gelinir

Sonraki makale

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Spor