Denemeler

Ezberden Irak Gerçek Dildâde

3

Sevgi emek ister, her gün bir çiçeği sulayıp ilgilenmek gibi… Çok sevmek değil de naif sevmektir asıl mesele. Yoksa herkes sever. Kimisi dalavere, kimisi bir fırtına hükmünde. Kimisi de gökyüzündeki bulutların hafifliği kadar narin, ama gökyüzünü donatacak kadar güzellikte. Biz hep güzel sevelim.

Buz gibi soğuk mevsime rağmen sıcacık olsun içimiz,yüreğimiz, gözlerimiz ve gülüşlerimiz. Renkleri sevmek bir sükût rüzgarı, bazı zamanlar her bir tonda olan ayrı sessiz anlamlar. Karanlığı sevmek münzevi bir gülüş. Kuytu yerlerde kalan, görünmez derin okyanuslar. Ama biliyorum ki deniz okyanusların içinde muhakkak inciler saklıdır. O sebepten karanlıklardan dahi korkmam, onlara da sarılırım sımsıkı. Seni seviyorum cümlesinin ezbere söylendiği bu çağda, koyu sevdaları savunuyorum. Bir bakışın, bir gülüşün yettiği koyu sevdalar…Özlemle kavrulan yüreklerin aslında ruha merhem olduğu… Çiçeklerin sevdayla çok yakın bir ilgisi olduğunu düşünüyorum. Onlara dokunmak sevdanın nasıl olması gerektiğini anımsatıyor bana. Kelimeler bile yeterli gelmiyor bu anımsayışımın tamamını anlatmaya. Anımsayışlarım değil miydi beni ânlık yolculuklara çıkartan, keşiflerime keşif ekleten? Bu dünyadaki saklı yerlerdeki ferahlığın yüreğime bıraktığı izlerle gülümsüyorum dünyama.

Gözlerim güzellikleri görüyorsa yüreğimdeki sevdadandır. Ah bu sevda, hep gömleğimin cebinde bir çocuğun masumiyeti gibi saklı kalsın istiyorum ve yollarımı her nefesimde yeni bir tazelikle istikbaline kavuştursun.

Yaren Zehra İlçin

Hatırı Bol Olsun

Önceki makale

Yazarın Diğer Yazıları

3 Yorum

  1. Yüreğindeki güzellikler kaleminle yazıya dönüşmüş🌺 Kalemine sağlık canım🌼

  2. Her zamanki gibi içtenlik ve naifliğin bir bütün olup o güzel yüreğinden dökülüvermiş sevgi dolu sözcüklerle kalemine. ❣️❣️

  3. Çiçeğim ne güzel anlatmışsın SEVGİYİ tam da öyle.. sevgi her şeyin ilacıdır buna inanırım hep💚🌷

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Denemeler