Spor

Timsah Son Düzlükte

0

Ligin başlamasına kısa bir zaman kala Bursaspor hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor.

Herkesin ne yapacaklarını merakla beklediği bir takım var. Bunu sadece Bursasporlular değil, diğer takım hatta diğer ligdekiler de merak ediyor.

TSYD Bursa Şubesi Bursaspor’un 3 önemli ismini ağırladı. Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar, Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Teknik Direktör Tahsin Tam, Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi’nin organizasyonunda basın mensupları ile bir araya geldi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi; uzun zaman sonra pandemi sebebiyle uzak kaldıkları organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ise Bursaspor’u tekrar eski güzel günlerine kavuşturmak için basının önemli bir unsur olduğunu vurgularken, “Yönetim olarak yeni sezonda en büyük hedefimiz içeride oyuncularımıza personelimize mahcup olmadan ödemelerimizi yapmak. Bizim amacımız idari olarak yükümlülüklerimizi günü gününe getirebilmek. Bundan sonra inşallah mali yapıyı da oturduktan sonra, sportif başarı da gelecektir diye düşünüyoruz” dedi.

Sportif Direktör İsmail Ertekin; basın, takım ve şehir olarak beraber küme düşüldüğünü in altını çizerken transfer tahtası için, “Herkes destek verirse açabiliriz. Kimse destek vermiyor, nasıl açacağız. Bu çağrıda bulunuyorum. 2005, 2006, 2007li çok kaliteli oyuncularımız var, bu oyuncular bu liglerde çok para yapmayabilir ama üst liglerde büyük paralara bu takımı kurtarabilir. 3.5 milyonluk bir şehirde düşünün ki birey başına 50-100 lira verdiğini düşünün, genel anlamda böyle desteği bulabilirsek transferi de açar takımı da yukarı taşıyabiliriz. Transfer açılmazsa çocuklarımız çok genç, o sabrı istiyoruz” dedi.

Teknik Direktör Tahsin Tam ise; “Bursaspor’un çok büyük bir sinerji oluşturmaya ihtiyacı var. Bursaspor’un yetiştirdiği oyunculara güveniyorum. Bursaspor markası bugünkü ben olmama katkı sağlamıştır, oyuncularımız her geçen gün gelişiyor. O sabrı ortaya koyabilirsek, o gayreti fazlasıyla göstereceğiz. Play-Off için o mücadeleyi ortaya koyacağız. Çok genç takımız. 18.3 yaş ortalamasıyla maçı oynamışız, bu bir rekor. Bu çocukları geliştirmek çok hızlı olmuyor, mental ve fiziksel yönden gelişmeleri gerekiyor. Yetenekli bir oyuncu grubuna sahibiz, her geçen gün gelişimi görüyoruz. Onlar da kendilerine, markaya değer katacaklar. Aidiyet duygusunu da artırmak istiyoruz, yaşanan sıkıntılardan birisi de aidiyet duygusunda bozulmalar olmuş. Bursaspor markasının onları bir yere taşıyacağını çok iyi bilmeleri gerekiyor. Bu markaya çok hizmet etmeden bir yerlere giden kardeşlerimiz, dışarıda kendi beklentilerini karşılayamadılar. Önce kendilerini geliştirecek, Bursaspor’a değer katacak ondan sonra bizler, yönetim kurulumuz onun planını yaparız” ifadelerini kullandı.

Genç ama yürekli Timsahların ne yapacağını izleyeceğiz.

Semih Erbey

Küçük Bir Çocuğa Rastladım

Önceki makale

Huzur Kapısı

Sonraki makale

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Spor